Hakkımızda

 

1965 yılından günümüze Dr. Zeynel Abidin Erdem liderliğinde çeşitli sınai ve ticari ürünlerin ithalatı ve pazarlaması alanında faaliyette bulunan grubun 1978 yılında ticari faaliyete başlayan şirketi GENPA, 1993 yılında GSM teknolojisinin Türkiye’ye gelişi ile iletişim dünyasına da kapılarını açmıştır. Teknolojik ürün, hizmet ve yeniliklerin yayılımını sağlamada öncü olmak vizyonu ile hareket eden GENPA, modern pazarlama aktivitelerinin tüm unsurlarını bünyesinde bulundurarak ERDEM HOLDİNG’in lider kuruluşu olmuştur.

GENPA , Türkiye distribütörü olduğu Samsung cep telefonları, tablet ve aksesuarlarının toptan ve perakende satış ve dağıtımının yanı sıra Turkcell işbirliğiyle Apple iPhone cep telefonu, iPad ve aksesuarlarının toptan ve perakende satış, dağıtım ve teknik servis hizmetini vermektedir. Genpa markası altında zincir mağazacılık alanlarında faaliyet gösteren GENPA; Turkcell distribütörü olarak Turkcell kampanya telefonlarının dağıtımı, Turkcell kontör satışı , SIM Kart ve Yedek SIM Kart satışı hizmetini de vermektedir. Cellular Line, Targus, Anymode, White Diamonds, Transcend, Powerskin, Griffin, Trexta, Golla , Gear4, Otterbox ve Lifeproof satışı yapılan önemli cep telefonu ve tablet aksesuar markalarıdır.

GENPA tarafından satış ve pazarlaması yapılan tüm ürünler www.genpa.com.tr web adresinden ve 0212 359 0 359 no’lu telefon hattı kanalıyla, Tele Satış Ekibince nihai tüketicilere sunulmaktadır. Nihai tüketicilerin her konuda yardım alabileceği çağrı merkezi (0212 359 0 359) ve ileri teknoloji donanımıyla hizmet veren teknik servis üniteleri ile satış öncesi ve sonrası hizmetlerde tüketicileri ile sürekli ve sağlıklı bir iletişim kurmayı hedefleyen GENPA, telekomünikasyon sektöründe ülke sathına yayılmış yaklaşık 3.600 bayi ve 5.400’ü aşkın satış noktasında yaygın bir hizmet vermektedir. İstanbul (Avrupa ve Asya Bölgeleri) Ankara, İzmir, Adana, Trabzon, Diyarbakır illeri olmak üzere toplam 7 ana merkezde Bölge Müdürlüğü ve Bursa ili ile birlikte 8 ana merkezde satış sonrası hizmet birimi, Samsun, Antalya ve Denizli illerinde de bölge temsilcilikleri bulunmaktadır.

GENPA, İnterpromedya tarafından gerçekleştirilen İlk Bilişim 500 Şirketi Türkiye 2013 araştırmasına göre ilk 500 Bilişim Şirketi sıralamasında satış cirosu bakımından Mobil Telefon Kategorisi’nde 1’inci, Dağıtıcı Kategorisi ve Donanım Alt Kategorisi’nde 1’inci ve genel sıralamada 6’ıncı şirket olarak yer almaktadır.  

GENPA’ nın kalitesi ve güvencesi, dünyanın önde gelen belgelendirme kuruluşlarından ABS QE (Quality Evaluations ) tarafından 01.10.2003 tarihinde ISO 9001: 2000 kalite belgesi ile Kasım 2005 tarihinde OHSAS 18001 İş Sağlığı ve İş Güvenliği ve Çevre Yönetim sistemi ISO 14001 ile belgelendirilmiştir. GENPA, Türkiye’de bu 3 belgeye sahip ilk GSM distribütörü ve teknik servisi olmakla birlikte; bünyesinde yer alan GSM satış konsepti, Genpa mağazaları ve Genpa sanal marketin de belgelere uygunluğu onaylanmıştır.

Bayi ve son kullanıcılarını en önemli varlığı olarak gören GENPA, genç ve dinamik çalışanlarından aldığı güçle yaratıcı, farklı çözümler ve ürünler sunarak güvenilirliğini ve markasını güçlendirmeyi, küresel standartlara göre kendini sürekli geliştirmeyi kalite politikası olarak kabul etmiştir.